Miałeś Wypadek W Pracy

Co powinieneś zrobić?

Czy doznałeś obrażeń związanych z pracą z powodu zaniedbania kogoś innego? Czy spowodowało to straty finansowe? Możesz być uprawniony do odszkodowania. Wypełnij nasz formularz, aby uzyskać bezpłatną ocenę i sprawdź, czy kwalifikujesz się do finansowania Bez Wygranej, Bez Opłat z Kancelarią GSR.

Prośba o oddzwonienie

Zbieranie dowodów, które mogą być potrzebne

Prawnicy od spraw obrażeń ciała po wypadkach mogą natknąć się na dowody w ujawnieniach pozwanego, które mogą przekonać pozwanego do ugody lub sąd do wydania wyroku na korzyść powoda. Jednakże nie zawsze tak się dzieje. Czasami najcenniejszym dowodem jest ten, którego powód nie pomyślał o uzyskaniu lub zabezpieczeniu do momentu, gdy było już za późno.

Rozumiemy, że po wypadku ludzie mogą nie robić rzeczy, których mogliby dokonać z powodu szoku, bólu i przytłaczających doznań, jakich doświadczają.

Co zatem powinieneś zrobić po wypadku?

Raport z wypadku

Po wypadku niezwykle istotne jest, aby zarówno pracownik, jak i pracodawca wypełnili protokół wypadku. Niestety, nie zawsze tak jest. Nieprawidłowe informacje zawarte w protokole wypadku mogą zostać wykorzystane przeciwko powodowi, sugerując, że zmienia on historię tak, aby odpowiadała jego roszczeniu, nawet jeśli sam raport jest niedokładny. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie szczegóły są dokładnie zapisane w raporcie.

Jeśli masz wątpliwości, powinieneś sporządzić własny raport z wypadku, niezależny od oficjalnego raportu z wypadku. Dzięki nowoczesnej technologii możesz zrobić zdjęcie miejsca zdarzenia lub zapisać je jako notatkę cyfrową. Następnie możesz przesłać je do przyjaciela lub członka rodziny. Spowoduje to utworzenie sygnatury czasowej i udowodni, że napisałeś tę notatkę równocześnie. Jeśli oskarżony przedstawi nieprawidłowe dowody, możesz pokazać sądowi, że sporządziłeś własną wersję wydarzeń w czasie wypadku lub krótko po nim.

Zanotuj, kto był świadkiem wypadku

Wskazane jest, aby natychmiast zapisać nazwiska osób obecnych przy wypadku lub posiadających informacje mogące wesprzeć Twoje roszczenie. Twoi wyznaczeni prawnicy mogą wtedy skontaktować się z tymi osobami we wczesnej fazie, ustalić zakres ich wiedzy i określić ich gotowość do złożenia zeznań.

Zawsze warto zapytać kogoś, czy byłby skłonny udzielić pomocy jako świadek przed podjęciem dalszych działań. Dając im tę możliwość, masz większe szanse na uzyskanie ich wsparcia. Osoby, które nagle są kontaktowane przez prawników bez wcześniejszego zawiadomienia, mogą przyjąć postawę obronną i niechęć do współpracy.

Pobierz nasz bezpłatny przewodnik

Czy wiesz, że jeśli ktoś musiał się tobą opiekować po wypadku, możesz ubiegać się o zwrot czasu i kosztów opieki?

Pobierz okładkę

Natychmiast rozpocznij zbieranie dowodów strat finansowych

Należy pamiętać, że istnieje wiele strat wynikających z wypadku, które mogą być trudne do udowodnienia. Na przykład konieczne może być dobrowolne zażądanie rachunku za przejazd taksówką. Podobnie, paragony za leki dostępne bez recepty nie zawsze są dostępne. Może być również trudno dostarczyć konkretne informacje na temat opieki i pomocy udzielanej przez przyjaciół i rodzinę. Wreszcie, zakup zastępczych przedmiotów, które uległy zniszczeniu w wyniku wypadku, również może być trudny do udowodnienia.

Zacznij prowadzić dziennik, w którym zapiszesz istotne informacje, w tym straty finansowe, i trzymaj paragony w tym samym miejscu. Możesz także poprosić swoich przyjaciół lub członków rodziny, którzy udzielają Ci opieki i pomocy, o zapisanie, kiedy zaczęli coś robić i kiedy skończyli. Im dokładniejsze informacje, tym bardziej prawdopodobne jest, że odzyskasz odpowiednie odszkodowanie.

Należy zwrócić się po wczesną pomoc lekarską i rozpocząć leczenie

Może się to wydawać oczywiste, ale wielu ludzi próbuje unikać zasięgania pomocy medycznej. Niezależnie od tego, czy wynika to ze strachu przed szpitalami, czy po prostu z nadmiaru zajęć, chodzenie na wizyty lekarskie jest niezwykle istotne. Jest to ważne nie tylko ze względu na udokumentowanie Twojego stanu zdrowia, ale także zwiększa szanse na wczesne wyleczenie. Jeśli doświadczasz jakichkolwiek problemów zdrowotnych, nie wahaj się skontaktować z lekarzem rodzinnym lub innym specjalistą medycznym.

Osoby ubiegające się o odszkodowanie za obrażenia ciała muszą podjąć rozsądne kroki w celu zminimalizowania swoich strat. Jeżeli dana osoba nadal odczuwa objawy przez sześć do ośmiu miesięcy bez zwracania się o pomoc lekarską i okaże się, że wcześniejsze skierowanie na fizjoterapię pozwoliłoby na szybsze ustąpienie tych objawów, sąd może przyznać niższą kwotę odszkodowania. Dotyczy to również braku odzyskania utraconych zarobków w czasie, w którym wnioskodawca mógł wcześniej wrócić do pracy.

Porozmawiaj z prawnikiem, aby dowiedzieć się, ile możesz być winien

Skontaktuj się z prawnikami tak szybko, jak to będzie możliwe i nie martw się, jeśli nie rozpoczną działania natychmiast

Niezobowiązująca konsultacja z prawnikiem ds. obrażeń ciała może być korzystna, zwłaszcza na wczesnym etapie po wypadku. Dzięki temu możesz omówić sprawę ze swoim prawnikiem, gdy szczegóły są jeszcze świeże w Twojej pamięci. Niestety, wspomnienia z czasem blakną, co może postawić każdego w niekorzystnej sytuacji.

Istnieje możliwość, że prawnicy nie skontaktują się z pozwanym natychmiast po wypadku. Nie ma jednak powodów do zmartwień, ponieważ w większości przypadków prawnicy przed podjęciem jakiejkolwiek korespondencji czekają na rozwój Twojego urazu. Dzieje się tak dlatego, że trudno jest określić czas trwania urazu bezpośrednio po wypadku. Dlatego zanim skontaktują się z pozwanym, mogą poczekać kilka tygodni lub miesięcy, aby zobaczyć, jak rozwinie się Twój uraz.

Nie siedź samotnie w ciszy

Rozumiemy, że wiele osób może wahać się przed złożeniem wniosku o odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy, ponieważ obawiają się konsekwencji w pracy lub potencjalnych kosztów dochodzenia odszkodowania z uwagi na koszty z tym związane. Jeśli jednak masz roszczenie z rozsądnymi szansami powodzenia i możesz przedstawić dowody, możemy zająć się Twoją sprawą na zasadzie naszego systemu „No Win, No Fee – Bez Wygranej, Bez Opłat”.

Pracodawca ma obowiązek posiadać polisę ubezpieczeniową obejmującą wypadki przy pracy.

Nasze recenzje

Icon - Focused on your case

Skoncentrowanie na twojej sprawie

Ograniczamy liczbę spraw, nad którymi pracują nasi prawnicy, aby zapewnić pełną uwagę Twojemu roszczeniu.

Icon - Expert team

Eksperci do spraw obrażeń ciała

Cały nasz zespół jest wysoko wyszkolony w naszym zawodzie z wieloletnim połączonym doświadczeniem.

Icon - No win no fee

Prawnicy pracujący na zasadzie “nie wygrasz, nie płacisz”

Prawnicy, którym zależy.” To dla nas coś więcej niż slogan. Powodzenie Twojej sprawy jest dla nas ważne.

Ile Może Ci Się Należeć?

Jeden z naszych doświadczonych prawników jest dostępny, aby przeanalizować Twoją sprawę i ocenić Twoje szanse powodzenia.