Roszczenia Z Tytułu Wypadków Przy Pracy

Wszystko, co musisz wiedzieć o odszkodowaniach

Czy doznałeś obrażeń związanych z pracą z powodu zaniedbania kogoś innego? Czy spowodowało to straty finansowe? Możesz być uprawniony do odszkodowania. Wypełnij nasz formularz, aby uzyskać bezpłatną ocenę i sprawdź, czy kwalifikujesz się do finansowania Bez Wygranej, Bez Opłat z Kancelarią GSR.

Prośba o oddzwonienie

Jakiej kwoty odszkodowania mogę się spodziewać?

Najczęstsze pytanie zadawane prawnikom zajmującym się odszkodowaniami za obrażenia cielesne dotyczy szacunkowej kwoty odszkodowania z tytułu roszczenia po wypadku.

Powszechne jest oglądanie programów telewizyjnych i filmów, zwłaszcza w Ameryce, w których obrażenia danej osoby mogą skutkować sześciocyfrową ofertą odszkodowania. Prawnicy muszą przypominać klientom, że w Ameryce, gdzie nie ma krajowej służby zdrowia, koszty opieki medycznej i inne wydatki pokrywa osoba poszkodowana prywatnie. W Ameryce możliwość odzyskania opłat prawnych od drugiej strony jest rzadkością, dlatego duży procent odszkodowania przeznaczany jest na pokrycie opłat prawnych, które mogą wynosić od 40% do 60%.

W Anglii i Walii przysługuje Ci prawo do odszkodowania za obrażenia, a także straty finansowe, takie jak utrata zarobków, koszty opieki i pomocy oraz uszkodzenie rzeczy osobistych.

Jak zatem obliczyć kwotę odszkodowania, jaką otrzymam za doznany uraz?

Wycena obrażeń nie jest nauką i bardziej przypomina formę sztuki. Sąd musi wziąć pod uwagę szereg czynników, w tym:-

  • wpływ na życie codzienne
  • działalność społeczną i domową
  • wymagane leczenie
  • długość cierpienia
  • długotrwałe powikłania

Sędziowie muszą dokładnie rozważyć dowody przedstawione przez obie strony i rozważyć argumenty dotyczące przypisania konkretnej wartości obrażeniom. Pomaga im w tym książka zatytułowana ” Wytyczne Kolegium Sądowego w Zakresie Oszacowania Ogólnych Szkód w Sprawach Dotyczących Obrażeń Ciała”.

Ta książka obejmuje szeroki zakres obrażeń, a kwota odszkodowania za każde z nich zależy od kilku czynników. Zazwyczaj podawany jest przedział wartości obrażenia. Na przykład, jeśli obrażenie szyi całkowicie się zagoi między 3 a 12 miesiącami, kwota odszkodowania zazwyczaj mieści się w przedziale od £2,990 do £5,310. Obrażenie szyi, które trwa od 1 do 2 lat, zazwyczaj jest nagradzane kwotą od £5,310 do £9,630. Obrażenie szyi trwające od 2 do 5 lat wyniesie od £9,630 do £16,770. Naturalnie, symptomy, które są trwałe i powodują znaczny ból i ograniczenia, mogą być nagradzane wyższymi kwotami.

Prawnicy ds. obrażeń osobistych mogą odnieść się do spraw rozstrzygniętych wcześniej przez sędziów, aby określić wartość obrażenia. Jednakże sądy zwykle unikają patrzenia na takie przypadki i polegają raczej na konkretnych wytycznych.

Aby określić wartość szkody, prawnicy specjalizujący się w odszkodowaniach za obrażenia ciała gromadzą niezależne raporty medyczne, które szczegółowo opisują, jak doszło do wypadku, jakie leczenie zostało podjęte i jakie mogą być długoterminowe problemy, jeśli rozwiązanie nie jest w zasięgu wzroku.

Twój prawnik pomoże Ci przygotować oświadczenie świadka, które pozwoli Ci wyjaśnić w jaki sposób uraz na Ciebie wpłynął, w tym ból i ograniczenia, których doświadczyłeś. Ponadto mogą być inne rodzaje dowodów, które my, w Kancelarii GSR Solicitors, możemy uzyskać, aby zwiększyć wartość Twojego roszczenia.

Pobierz nasz bezpłatny przewodnik

Czy wiesz, że jeśli ktoś musiał się tobą opiekować po wypadku, możesz ubiegać się o zwrot czasu i kosztów opieki?

Pobierz okładkę

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie za utratę zarobków?

Jeśli w wyniku wypadku nie jesteś w stanie pracować i zarabiać pieniędzy, możesz być uprawniony do ubiegania się o odszkodowanie za utratę zarobków.

W przypadku osób regularnie zarabiających łatwo jest zidentyfikować i udowodnić utratę zarobków. Osoby polegające na dochodzie z pracy w nadgodzinach mogą być zmuszone wykazać, że regularnie otrzymywały dochód z pracy w nadgodzinach i utraciły go w wyniku wypadku.

Jeżeli otrzymujesz ustawowy zasiłek chorobowy, może on nie wystarczyć na pokrycie wszystkich Twoich rachunków i wydatków. Jeśli jednak Pozwany przyznał się do odpowiedzialności, kancelaria GSR Solicitors może pomóc Ci uzyskać zapłatę tymczasową, która zapewni Ci wsparcie finansowe.

Możesz nawet utracić uprawnienia emerytalne lub być zmuszony do wcześniejszego przejścia na emeryturę ze względów zdrowotnych. Twoje obrażenia mogą być tak poważne, że już nigdy nie będziesz mógł pracować.

Co się stanie, jeśli jesteś samozatrudniony i nie będziesz mieć regularnych dochodów? Możesz nadal ubiegać się o odszkodowanie, jeśli udowodnisz, że w wyniku wypadku poniosłeś utratę zysków.

Chociaż roszczenie o utratę zarobków może wydawać się bardzo proste, może być dość skomplikowane i będziesz potrzebować pomocy w udowodnieniu tej straty.

Czy mój partner może ubiegać się o odszkodowanie za czas, który poświęcił na pomaganie mi?

Prawo pozwala Ci dochodzić pewnych sum pieniędzy w imieniu przyjaciela lub członka rodziny, który zapewnił Ci opiekę i pomoc, nawet jeśli nie zapłaciłeś im z własnej kieszeni, pod warunkiem, że robisz to na zasadzie zaufania.

Roszczenia dotyczące opieki mogą być dość znaczne; mogą nawet obejmować profesjonalną pomoc w przypadku, gdy obrażenia są tak poważne, że wymagają ciągłej opieki.

Roszczenia opierają się zazwyczaj na podstawowej stawce agencji pielęgniarskiej z niewielką obniżką ze względu na to, że nie jest to opieka profesjonalna. Najtrudniejszą przeszkodą jest jednak określenie ilościowe i udowodnienie udzielonej opieki.

Porozmawiaj z prawnikiem, aby dowiedzieć się, ile możesz być winien

A co z kosztami podróży?

Rozumiem, że być może będziesz musiał wydać pieniądze na podróże w związku z wizytą w szpitalu lub uczęszczaniem na sesje terapeutyczne. Możesz ubiegać się o całą kwotę, jeśli nie było tańszych opcji, które można było rozsądnie wykorzystać. Na przykład, jeśli masz złamaną kostkę i używasz kul, podróż autobusem może nie być praktyczna.

O ile podróż jest związana z leczeniem, a nie częścią roszczenia (np. udział w badaniu lekarskim w związku z roszczeniem lub wizyta u prawnika), powinieneś być w stanie odzyskać koszty.

Leki i leczenie

Oczekuje się od Ciebie podjęcia wszelkich możliwych działań w celu przyspieszenia czasu powrotu do zdrowia i ogólnej rekonwalescencji. W przypadku, gdy konieczna jest terapia, ale lista oczekujących NHS jest długa lub niekompletna, prawnicy GSR Solicitors zorganizują zatrudnienie prywatnego terapeuty lub nawiążą współpracę z ubezpieczycielem Pozwanego w celu zapewnienia terapii za pośrednictwem jednego z ich świadczeniodawców.

W zależności od ciężkości urazu możesz potrzebować leków. Chociaż opcje dostępne bez recepty mogą być stosunkowo niedrogie, koszty leków na receptę mogą szybko wzrosnąć. Można jednak dochodzić tych wydatków od Pozwanego.

Czy istnieje limit tego, czego mogę się domagać?

Dokonując roszczenia ubezpieczeniowego z tytułu szkód spowodowanych wypadkiem, ważne jest, aby ubiegać się o odszkodowanie wyłącznie za to, czego w uzasadniony sposób potrzebowałeś w wyniku wypadku. Czasami w wyniku wypadku mogą zostać uszkodzone także rzeczy osobiste, takie jak odzież. Nie można jednak ubiegać się o fabrycznie nowy zamiennik przedmiotu, na przykład pary dżinsów, tylko dlatego, że zostały one przecięte w trakcie leczenia ratunkowego. Być może te dżinsy miały pięć lat i przez te lata straciły na wartości, albo mogły to być zupełnie nowe dżinsy.

W Kancelarii GSR Solicitors zajmujemy się roszczeniami z tytułu strat finansowych w sprawach dotyczących obrażeń ciała, gdy strata jest uzasadniona i jest następstwem wypadku.

Nasze recenzje

Icon - Focused on your case

Skoncentrowanie na twojej sprawie

Ograniczamy liczbę spraw, nad którymi pracują nasi prawnicy, aby zapewnić pełną uwagę Twojemu roszczeniu.

Icon - Expert team

Eksperci do spraw obrażeń ciała

Cały nasz zespół jest wysoko wyszkolony w naszym zawodzie z wieloletnim połączonym doświadczeniem.

Icon - No win no fee

Prawnicy pracujący na zasadzie “nie wygrasz, nie płacisz”

Prawnicy, którym zależy.” To dla nas coś więcej niż slogan. Powodzenie Twojej sprawy jest dla nas ważne.

Ile Może Ci Się Należeć?

Jeden z naszych doświadczonych prawników jest dostępny, aby przeanalizować Twoją sprawę i ocenić Twoje szanse powodzenia.