Wypadek Przy Pracy

Orientacyjne studia przypadków

Czy doznałeś obrażeń związanych z pracą z powodu zaniedbania kogoś innego? Czy spowodowało to straty finansowe? Możesz być uprawniony do odszkodowania. Wypełnij nasz formularz, aby uzyskać bezpłatną ocenę i sprawdź, czy kwalifikujesz się do finansowania Bez Wygranej, Bez Opłat z Kancelarią GSR.

Prośba o oddzwonienie

Chociaż poszczególne przypaki są fikcyjne, oparte są na prawdziwych roszczeniach, którymi nasi prawnicy osobiście się zajmowali. Kwoty są dopasowane do obecnych wartości.

Benjamin

Benjamin pracował w rzeźni, gdzie jego głównym zadaniem było odpięcie tusz z haka i umieszczenie ich na taśmie transportującej w celu wywiezienia z głównego magazynu. Hak był podłączony do systemu linowego, który ciągle poruszał się po magazynie.

Istniał system mający na celu odcięcie zasilania w przypadku nagłego wypadku, ale zasada ta nie zakładała, aby ktoś zawsze znajdował się obok przełącznika odcięcia. W tym konkretnym dniu Benjamin nie zdawał sobie sprawy, że hak na tym konkretnym tuszu się zepsuł. Kiedy tusza się pojawiła, sięgnął w górę, aby ją odpiąć. Kiedy nie chciała się odpiąć, Benjamin postanowił puścić i złapać ją przy kolejnym przebiegu. Niestety, jego ręka utknęła między tuszą a hakiem. Benjamin krzyknął, aby ktoś zatrzymał system linowy. Przełącznik odcięcia znajdował się po drugiej stronie przenośnika taśmowego, a nikt nie był w miejscu, aby natychmiast nacisnąć przełącznik odcięcia.

Benjamin krzyczał z bólu, nieświadomy wówczas, że jego bark został wybity, a ciągłe ciągnięcie za ramię rozrywało stożek rotatorów i inne więzadła w ramieniu. Sanitariusze zabezpieczyli mu ramię, a później za pomocą gazu i tlenu wprowadzili je z powrotem do panewki. Badanie rezonansu magnetycznego wykazuje rozdarcie stożka rotatorów, co obecnie powoduje, że Benjamin ma ograniczone ruchy barku do czasu, aż będzie mógł poddać się fizjoterapii po zagojeniu rozdarcia (w celu odbudowania siły barku) lub operacji artroskopowej w celu naprawienia rozdarcia.

W wyniku wypadku Benjamin był niezdolny do pracy przez pięć miesięcy. Choć za pierwszy miesiąc otrzymywał pełne wynagrodzenie, za pozostałe miesiące otrzymywał ustawowe zasiłki chorobowe. Po powrocie do pracy nie był w stanie wejść do głównego magazynu rzeźni. Zaczął mieć kołatania serca i nawracające koszmary związane z wypadkiem.

Benjamin zwrócił się o pomoc do prawników w celu wniesienia roszczenia przeciwko swojemu pracodawcy. Po otrzymaniu roszczenia od prawników pracodawca przesłał je do swojego ubezpieczyciela. Początkowo ubezpieczyciele zaprzeczyli odpowiedzialności, twierdząc, że to Benjamin był odpowiedzialny za wypadek. Jednak doświadczeni adwokaci Benjamina zauważyli, że w dokumentach odnotowano odniesienie do monitoringu CCTV, ale nie dostarczono nagrania. Po ujawnieniu nagrań okazało się, że nagranie nie tylko uniewinniło Benjamina od winy, ale także uwypukliło zaniedbanie pracodawcy, które doprowadziło do wypadku.

Prawnicy Benjamina zlecili przygotowanie raportów medycznych ortopedom i psychologowi. Chirurg ortopeda stwierdził, że im szybciej Benjamin podda się operacji artroskopowej, tym szybciej wyzdrowieje. Szacowano, że po operacji będziemy musieli poczekać 18 miesięcy, aby wrócić do pełni sił. Na szczęście Benjamin był na liście oczekujących i pojawiła się informacja o odwołaniu wizyty innego pacjenta, co pozwoliło mu na szybką operację po przygotowaniu raportu ortopedycznego.

Pobierz nasz bezpłatny przewodnik

Czy wiesz, że jeśli ktoś musiał się tobą opiekować po wypadku, możesz ubiegać się o zwrot czasu i kosztów opieki?

Pobierz okładkę

Benjamin (cd.)

Po zbadaniu Benjamina po operacji, ortopeda był zadowolony z jego postępów. Chociaż miał pewne ograniczenia, mogły one zostać poprawione dzięki fizjoterapii. Jeśli tylko będzie kontynuował ją, odzyska pełną sprawność ruchową po około 2,5 roku od wypadku.

Następnie został przebadany przez psychologa w ramach roszczenia. Psycholog rozważył odpowiednie kryteria i stwierdził, że Benjamin faktycznie cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD). Objawy te nie tylko wpływały na jego zdolność do pracy, ale także powodowało u niego żywe koszmary senne i zakłócały jego sen. Chociaż mógł wykonywać lekkie obowiązki w biurze, nie był w stanie wrócić do swojej zwykłej roli zawodowej.

Psycholog zalecił, aby Benjamin podjął terapię poznawczo-behawioralną (CBT), która umożliwiła mu powrócić na swoje stanowisko 9 miesięcy po wypadku.

Jego prawnicy ustalili, że średnia płaca Bejamina po odliczeniach wynosiła £2,200. Otrzymywał to samo przez pierwszy miesiąc, ale przez kolejne cztery miesiące otrzymywał tylko £440. Udało im się udowodnić, że gdyby nie wypadek, za pięć miesięcy po wypadku otrzymałby £7,040.

Rozważono ” Wytyczne Kolegium Sądowego w Zakresie Oszacowania Ogólnych Szkód w Sprawach Dotyczących Obrażeń Ciała” i było jasne, że gdyby jego sprawa trafiła do sądu, Benjamin otrzymałby co najmniej £9,000 za ramię i £4,000 za objawy psychiczne.

Ponadto udało mu się odzyskać £1,500 za opiekę i pomoc, jaką jego partnerka musiała zapewnić w okresie, gdy Benjamin miał znaczne ograniczenia.

Jego prawnikom udało się zabezpieczyć £23,040, pobierając dodatkowo koszty terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Oznaczało to utratę zarobków w wysokości £7,040, £1,500 na opiekę i pomoc oraz £14,500 z tytułu obrażeń fizycznych i psychicznych.

Aneesha

Aneesha pracowała do późna w biurze, gdy nagle nastąpiła potężna eksplozja. Nie miała żadnej wcześniejszej wiedzy na ten temat, ale okazało się, że był to wyciek gazu w drugim magazynie jej pracodawcy. Do eksplozji doszło na skutek iskry zapalającej wyciekający gaz, co doprowadziło do katastroficznego zdarzenia.

Na szczęście w momencie wybuchu nikt nie pracował w magazynie ani w jego pobliżu. Jednak wybuch był na tyle potężny, że rozbił okno biura Aneeshy. Została uderzona potłuczonym szkłem, ale na szczęście doznała jedynie niewielkich skaleczeń i udało jej się wyjść z wypadku bez szwanku.

Dzwonienie i szum w uszach nie ustały przez jakiś czas. Był to bardzo głośny huk. Sanitariusze poinformowali ją, że dzwonienie w pewnym momencie ustanie.

Minęło wiele miesięcy, odkąd Aneesha po raz pierwszy poczuła dzwonienie i szum w uszach, chociaż uległo poprawie, nadal utrzymywało się, ale z mniejszą intensywnością. Jeśli nie było żadnych odgłosów w tle, słyszała dzwonienie dość wyraźnie, co bardzo zakłócało jej codzienne życie. Nawet zasypianie było dla niej bardzo trudne.

Obawiając się, że dzwonienie pozostanie z nią już na zawsze, zleciła sprawę prawnikom. Nie poszła do swojego lekarza rodzinnego ani nie szukała innego leczenia, ponieważ po prostu myślała, że tak będzie już na zawsze.

Porozmawiaj z prawnikiem, aby dowiedzieć się, ile możesz być winien

Aneesha (cd.)

Pracodawcy Aneeshy wzięli na siebie odpowiedzialność za incydent, w wyniku którego doznała krzywdy. Musiała udowodnić rozmiar swoich strat i obrażeń ciała. Aby pomóc w tym, prawnicy Aneeshy zatrudnili eksperta w zakresie problemów z uchem, nosem i gardłem (ENT). Ekspert laryngolog stwierdził, że Aneesha miała umiarkowany szum w uszach i zalecił terapię poznawczo-behawioralną (CBT), aby pomóc jej mózgowi nauczyć się ignorować dzwonienie w uszach. Ponadto ekspert zasugerował zakup pudła rezonansowego odtwarzającego biały szum, który pomoże wyciszyć dzwonienie i poprawić jakość snu.

Aneesha przeszła test komputerowy zorganizowany przez agencję medyczną za £2,000. Kupiła także pudło rezonansowe kosztujące £500. Półtora roku później laryngolog ponownie ją zbadał. Szum w uszach był teraz bardzo łagodny i nadal występował w nocy, kiedy nie korzystała z pudła rezonansowego lub było bardzo cicho. Jednak na tym etapie laryngolog stwierdził, że utrzymujące się objawy prawdopodobnie już nigdy nie ustąpią. Biegły był również przekonany, że samoistne wystąpienie szumu w uszach jest mało prawdopodobne.

Prawnicy zapoznali się z wytycznymi i zaobserwowali, że szum w uszach został opisany jako „niewielki” i „łagodny”. Biorąc pod uwagę swoje doświadczenie, zrozumieli, że ciężkość stanu prawdopodobnie mieści się w definicji „niewielkiego” zgodnie z wytycznymi. Wytyczne przewidywały, że odzyska aż do £8,560, najprawdopodobniej około £6,000.

Pozwany zaoferował £1,500 za terapię, pełne £500 za pudło rezonansowe, ale tylko £3,000 za szum w uszach. Powiedzieli, że przedział wynoszący do £8,560 oznacza, że odszkodowanie może wynosić nawet £1,000, a Aneesha nie leczyła się po wypadku.

Gdy strony nie mogły dojść do porozumienia, sprawa trafiła do sądu w celu rozstrzygnięcia. Na szczęście Aneesha nie musiała nawet stawić się w sądzie, ponieważ przyznanie się do winy oznaczało, że jedynie prawnicy musieli stawić się w sądzie, aby przedstawić argumenty na temat wartości roszczenia.

Sędzia wysłuchał argumentów prawników i podjął następującą decyzję:

  • Nie było dobrego powodu, aby pozwany nie zaoferował pełnych £2,000, skoro prawnicy Aneesha przedstawili pozwanemu szacunkową kwotę CBT przed rozpoczęciem leczenia. Pozwany miał możliwość zaoferowania leczenia za pośrednictwem swoich własnych świadczeniodawców po niższej stawce.
  • Zdaniem sędziego oferta pozwanego była nierealistyczna. Gdyby przesłuchali eksperta laryngologa, mogliby argumentować, że Aneesha nie złagodziła obrażeń nie szukając pomocy medycznej tuż po wypadku. Prawnik Aneeshy zwrócił jednak uwagę, że biegły laryngolog stwierdził, że czas leczenia laryngologicznego był nieistotny. Wartość roszczenia nie opierała się na tym, jak długo utrzymywały się objawy, ale na tym, że występowały one przez dłuższy czas i były trwałe. Sędzia przyznał £5,000 za szumy uszne.

W związku z tym Aneesha pomyślnie odzyskała £5,500 plus koszty terapii poznawczo-behawioralnej, które wypłacono terapeucie.

Nasze recenzje

Icon - Focused on your case

Skoncentrowanie na twojej sprawie

Ograniczamy liczbę spraw, nad którymi pracują nasi prawnicy, aby zapewnić pełną uwagę Twojemu roszczeniu.

Icon - Expert team

Eksperci do spraw obrażeń ciała

Cały nasz zespół jest wysoko wyszkolony w naszym zawodzie z wieloletnim połączonym doświadczeniem.

Icon - No win no fee

Prawnicy pracujący na zasadzie “nie wygrasz, nie płacisz”

Prawnicy, którym zależy.” To dla nas coś więcej niż slogan. Powodzenie Twojej sprawy jest dla nas ważne.

Ile Może Ci Się Należeć?

Jeden z naszych doświadczonych prawników jest dostępny, aby przeanalizować Twoją sprawę i ocenić Twoje szanse powodzenia.